/ 21 stycznia, 2018/ Świadectwa

Tajemnica Eucharystii – Rekolekcje Wspólnoty Krzyża Świętego

16-12-2017 Dr. do Daniela, u wylotu doliny Ku Dziurze.

Nasza Wspólnota w dniach 15-16 grudnia 2017 odbyła rekolekcje wspólnotowe. Zebraliśmy się w sobotę po południu o piętnastej na koronkę do Miłosierdzia Bożego u sióstr na Dr. do Daniela, u wylotu doliny Ku Dziurze. Nawiasem mówiąc, siostry mają niesamowitą kuchnię. Karmiły nas po królewsku.

Od paru lat moim pragnieniem było, aby ktoś krok po kroku wytłumaczył mi, na czym polegają wszystkie gesty I zwroty używane w trakcie mszy świętej. Prosiłem o wykłady różnych księży, jakoś na próżno. Tym razem się udało. Ksiądz Rafał zdeklarował się, że poprowadzi wykłady o Eucharystii. W sobotnie popołudnie poszliśmy na spacer całą grupą do doliny Ku Dziurze a potem rozpoczęliśmy warsztaty w budynku. Po kolacji Ksiądz Rafał zaproponował obejrzenie filmu o Eucharystii. Piękny i bardzo pouczający, tłumaczący sens i cel Mszy Świętej. Po nim uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, po której rozpoczęła się całonocna adoracja. Było ustalone, że kto ile będzie chciał I mógł tyle będzie rozmawiał z Stwórcą adorując Najświętszy Sakrament. Trwaliśmy tak w uwielbieniu Pana całą Wspólnotą śpiewając I chwaląc Boga jedynego w Trójcy Świętej. Piętnaście minut przed północą stało się coś dziwnego. Większość z uczestników zaczęło się śmiać. Był to śmiech, którego nie można było powstrzymać. Wyglądało to niesamowicie. Trwało jakiś czas, nie pamiętam ile. Było już w każdym razie dobrze po północy, jak to uwielbienie ustało. Większość z nas poszło spać.

Rano, po jutrzni I liturgii godzin ktoś uświadomił nam, że dzisiaj jest w Kościele obchodzona niedziela radości. Zrozumieliśmy wtedy, że Duch Święty wczoraj, na rozpoczęcie tego dnia obdarzył nas tym darem.

Po wspaniałym śniadaniu przyrządzonym przez siostry wspólnota przystąpiła do Agapy. Obchodziliśmy urodziny księdza Rafała. Było bardzo miło i rodzinnie. Wszyscy czuli się bardzo swobodnie. Rozmowa zeszła na tematy zniewoleń, okultyzmu, czarów itd.

Na zakończenie rekolekcji przystąpiliśmy do Mszy Świętej. No i się zaczęło !!!!! W trakcie Liturgii, w pewnym momencie, gdy uwielbialiśmy wszyscy Stwórcą coś się ze mną stało. Ogarnęło mnie ogromne szczęście. Miałem poczucie całkowitego bezpieczeństwa, radości, bezgranicznej Miłości tak potężnej, że przeniknęła całą moją osobę, Ducha, Duszę i Ciało. Było to tak potężne uczucie, że łzy same z radości cisnęły się do moich oczu. Pomyślałem i powiedziałem „Panie- jeśli teraz dajesz mi tyle szczęścia, to co dostanę jak będę w Niebie?”. Zrozumiałem wtedy to, o co od wielu lat prosiłem, aby mi zostało wytłumaczone. Zrozumiałem, że Eucharystia to zjednoczenie Stworzenia ze Stwórcą . To przebóstwienie człowieka przez Boga.

Zrozumiałem SENS EUCHARYSTI!!!!!

I chwała Bogu Ojcu, Synowi Jednorodzonemu i Duchowi Świętemu, Trójcy Przenajświętszej za to, co mi zostało objawione.

Bogdan

Share this Post